Tütün Çeşitleri

Haziran 29, 2014 0 ile admin

Adıyaman Çelikhan Tütünlerinin bir çok çeşidi vardır. Ortam şartları ve hava koşullarından dolayı farklı tarlalarda ekilen tütünler kalite, içim, renk ve koku bakımından farklılık göstermektedir. Bu farklılıklardan dolayı tütün fiyatlandırmalarda da farklılık olmaktadır.

Piyasada Adıyaman Tütünü ile alakası olmayan bazı ova tütünleri Adıyaman Tütünü adı altında yüksek fiyatlara satılmaktadır. Bizi arayan bir çok kişi bulundukları yerden aldıkları adıyaman tütünlerini içemediklerini söylediler. Bu yüzden bizden de tütün almakta tereddüt ediyorlar. Tütünümüzü deneyenler ise önce içtikleri tütünle alakası olmadığını söylediler. Gerçek Adıyaman Tütününü içenler mutlaka bir daha sipariş veriyorlar. Adıyaman Tütününe başlayıp sigara bırakanlar bile oldu.

Adıyaman Tütüncülükte her damak zevkine uygun tütün bulunmakta. Tek yapmanız gereken bizi arayıp içtiğiniz sigara markasını söylemek. Adıyaman Tütüncülük damak zevkinize en uygun tütünü gönderecektir. Gönderdiğimiz tütünlerden şikayet eden çıkmıyor denecek kadar az. Bazen tütün sertliği (hafif içim, orta içim, sert içim) kendisine uymayanlar çıkabiliyor. Bu durumda ekstra hiç bir ücret talep etmeden yenisi ile değişim yapıyoruz.

Neden Açık Tütün

Üst üste gelen sigara zamları bir çok kişiyi zorlamaya başladı. Yerli üreticimizden tütün almak varken Amerikan malı sigaralara onlarca lira para yatırmakta hiç mantıklı değil. Peki sarma tütün alırsak ne kadar kar etmiş oluruz.? Hemen bir hesap yapalım.

1 Kg Adıyaman Tütünü 50 TL. Tütünü sigara sarma makinesi ile sarmak isterseniz 10 TL yede bir makine alırsınız. Bir pakette boş sigara filtresinde 10 TL. Toplamda 70 TL ye mal oluyor. 1 kilo tütünden de ortalama 50 paket sigara çıkar. 7 TL lik sigara üzerinden hesap yaparsak 50 paket sigara 350 TL tutar. Yani sadece 1 kilo Adıyaman Tütününden 280 TL kar etmiş oluyorsunuz.

Gördüğünüz gibi açık tütün kullanmak çok hesaplı. Tat konusunda da şüpheniz olmasın. Tütünümüzün arkasında her zaman duruyoruz. Sizde Adıyaman Çelikhan Tütünü çeşitlerinden sipariş vermek istiyorsanız hemen bizimle irtibata geçin!


İhsan Parlak

0544 324 2993

http://adiyamantutunu.wordpress.com/